PRIMAVERA Bergamot bio

100% přírodní éterický olej z bergamotu získaný lisováním zastudena. Svěží, čerstvá, lehká citronová vůně, notoricky známá z čaje Earl Grey. Aktivuje ducha, stimuluje mysl a přispívá k dobré náladě.

265,- Kč

Plody bergamotu najdeme zejména v Kalábrii v jižní Itálii. Svěží a nezaměnitelné aroma těchto plodů známe zejména z čaje Earl Grey, ale hojně se využívá i při výrobě parfémů. Věděli jste, že pro 1 kg éterického oleje z bergamotu je potřeba 200 kg slupek? Olej se lisuje z nezralých plodů. Primavera získává éterický olej přímo od pěstitele v Kalábrii, který má biodynamický pěstitelský projekt.

Aktivuje ducha, stimuluje mysl a přispívá k dobré náladě. Hodí se zejména v období podzimu a zimy, pomáhá proti sezónním depresím. Posiluje imunitní systém, čistí vzduch od virů a bakterií. Podporuje trávení a zažívání. I když jde o vůni velmi svěží, pomáhá i při potížích se spánkem. Ulevuje při premenstruačním syndromu.

Zvyšuje citlivost pokožky na sluneční záření. Po použití nevystavujte pokožku slunci alespoň 12 hodin!

Profil vůně: svěží, lehce nahořklá, lehká, citrusová.

O bergamotu si můžete přečíst na našem Blogu ZDE.

100% přírodní éterické oleje Primavera tvoří nejširší kolekci certifikovaných esenciálních olejů získaných šetrným způsobem z biodynamicky vypěstovaných rostlin. Éterické oleje mají pozitivní vliv na naši psychiku, aktivují smysly a posilují tělo. Mají široké uplatnění v domácí aromaterapii, v péči o tělo a pokožku.Éterické oleje můžete využít mnoha způsoby. Lze je použít jako přísadu do masážních olejů, koupelí, vonných směsí i do aromalampy. 

Bergamot se nedoporučuje používat přímo na pokožku kvůli své fototoxicitě. Můžete ho však použít pro přípravu koupele: 1 kapka na 3 polévkové lžíce mořské soli.

POZOR: Éterické oleje jsou sice přírodní, ale vysoce koncentrované těkavé a hořlavé látky, proto je potřeba je vždy naředit ve správném poměru. Neředěné oleje nikdy nepoužívejte na pokožku - výjimkou je Levandule a Tea Tree, které lze používat přímo. Chraňte oči!!! Nepatří do rukou dětem. Citrus Bergamia (Bergamot) Peel Oil* Org, Citral**, Limonene**, Linalool**
* bio kvalita
** přirozená součást ét. olejů
Původ: Itálie

 


Přihlášení proběhlo v pořádku.

Jste příhlášen jako Host.
Neplatné uživatelské jméno, nebo heslo.