FAQ Aromaterapie

JAK SE POUŽÍVAJÍ ÉTERICKÉ OLEJE ?

Éterické oleje zlepšují kvalitu našeho života, lze je použít mnoha způsoby.

V obytném prostoru:
můžete použít aromalampu nebo difuzér, pár kapek rázem změní atmosféru, pročistí vzduch od zápachu i virů.

V péči o tělo:
můžete je použít k masáži v kombinaci se základovým olejem, nebo jako přísadu do koupele, k inhalaci, ale i lokálně jako terapeutikum (například Levandule, Manuka a Tea Tree).

KOLIK KAPEK MÁM POUŽÍT ?

Aroma lampa:
2-10 kapek éterického oleje do vody

Elektrický difuzér Aromastream
2-5 kapek éterického oleje
…………………………………………………………….....................................................................

Pro péči o tělo:
Éterické oleje jsou vysoce koncentrované, proto nesmí být používány přímo na pokožku. Éterický olej proto smíchejte s některým ze Základních olejů Primavera.

Pleťový olej :
2-5 kapek éterického oleje smíchejte s 30 ml Mandlového nebo Jojobového oleje

Inhalace:
1 kapku éterického oleje přidejte do mísy s horkou vodou, inhalujte 5 minut

Masážní tělový olej:

10-25 kapek éterického oleje předejte do 100 ml Základního masážního oleje, nebo použijte Sezamový, Avokádový, Jojobový nebo Mandlový olej.

Aroma koupel:
5-15 kapek éterického oleje smíchejte se Základním koupelovým olejem a směs přidejte do napuštěné plné vany. Pro koupel nohou: 3-5 kapek

Éterické oleje jsou vysoce koncentrované, a proto se nesmí používat neředěné přímo na pokožku. Éterické oleje proto nejdříve smíchejte s nosičem (základovým rostlinným olejem). Jedinou výjimkou je Levandulový a Tea tree olej, tyto oleje můžete aplikovat i na drobné ranky a štípnutí hmyzem. Vyhněte se kontaktu s očima. Éterické oleje jsou hořlavé substance.
................................................................................................................................................................

KTERÝM ÉTERICKÝM OLEJŮM SE VYHNOUT PŘI POBYTU NA SLUNCI?

Některé éterické oleje zvyšují fotosenzibilitu pokožky – citlivost na sluneční záření, proto je dobré po jejich použití nevystavovat pokožku minimálně 12 hodin slunci. Mezi tyto oleje patří: všechny citrusy (Citron, Bergamot, Mandarinka atd.) a také například Angelika.

KTERÉ OLEJE NEMÁM POUŽÍVAT V TĚHOTENSTVÍ?

V těhotenství se výrazně zvyšuje citlivost na vůně, proto je nutné používat menší než doporučené množství éterických olejů. Některým olejům se raději vyhněte: Kafr (Libavka), Tymián, Eukalyptus, Jalovec, Rozmarýn, Šalvěj, Muškátová šalvěj, Thuja, Ysop, Bazalka a jiné.

MOHOU BÝT ÉTERICKÉ OLEJE NEBEZPEČNÉ?

Éterické oleje jsou velmi koncentrované těkavé substance a při jejich používání je třeba být opatrný. V žádném případě je neředěné nepoužívejte na kůži a hlavně chraňte před kontaktem oči. Pokud nejste zkušený aromaterapeut, nepoužívejte vysoké koncentrace, mohou způsobit podráždění.

MOHU POUŽÍVAT ÉTERICKÉ OLEJE, KDYŽ TRPÍM ALERGIÍ?

Při správném ředění, by nemělo dojít k alergické reakci, pokud si nejste jisti, udělejte si test. 1 kapku éterického olej smíchejte s několika kapkami mandlového oleje a naneste na zápěstí. Když vaše kůže zarudne, tento olej nepoužívejte.

KTERÉ ÉTERICKÉ OLEJE MOHU POUŽÍT PŘÍMO NA POKOŽKU?

V neředěné formě lze přímo na pokožku použít pouze Levandule a Tea tree. Levandulový éterický olej má skvělé regenerační schopnosti, díky kterým urychluje hojení drobných ranek, štípnutí a popálenin. Tea tree je nezbytným pomocníkem doma i na cestách. Desinfikuje a působí proti plísním.
ČASTO SE NÁS PTÁTE

Kolik kapek je v 5 ml lahvičce?
1 lahvička 5 ml = 125 kapek
..............................................................

Proč používat BIO Éterické oleje, když jsou o mnoho dražší než konvenční?

Bio éterické oleje zaručují nízkou toxicitu a vysokou terapeutickou účinnost. Na rozdíl od konvenčních olejů neobsahují chemikálie a těžké kovy, které se při inhalaci mohou rychle dostat do krevního oběhu. Představte si například běžné pomeranče, které se až 10x za dobu růstu chemicky ošetřují. Z chemicky ošetřené kůry se pak lisuje olej, který inhalujeme.Co je to Absolue?

Absolue je velmi vzácný silný éterický olej získaný speciální tradiční metodou. Používá se především do parfémů. V sortimentu Primavery najdete Jasmínové a Růžové Absolue nádherné vůně.

        Přihlášení proběhlo v pořádku.

Jste příhlášen jako Host.
Neplatné uživatelské jméno, nebo heslo.