PRIMAVERA Borovice černá bio 5 ml

Borovice černá (Pinus nigra) je borovice, která roste převážně na Korsice, ale také v Rakousku nebo na některých místech Francie. Dosahuje výšky okolo 45 metrů. Může se dožít 400 let. Z tmavě zeleného jehličí, které je dlouhé 10-15 cm, se parní destilací získává esenciální olej.
650,- Kč

Charakteristický pach pryskyřice z borovice černé připomíná kastoreum, velmi aromatický olejovitý sekret, produkovaný pohlavními žlázami bobra, který byl široce používán v parfumerii.
 
Borovice černá se používá hlavně jako tonikum a desinfeční prostředek. Při sezónních onemocněních přispívá k uvolnění dýchacích cest. Působí jako antiseptikum, a také potopudně a močopudně.

Tento esenciální olej je bohatý na protizánětlivé látky. Lze efektivně využít do směsí pro podporu krevního oběhu, při křečových žilách, potížích pohybového aparátu a pro uvolnění svalů. V kosmetice bývá součástí prostředků proti celulitidě. V aromapsychologii se používá jako prostředek proti únavě a jako nervový stimulant. Používá se také během terapií s lidmi, kteří chtějí přestat kouřit.
 
Aroma:
Vůně je svěží, dřevitá, pryskyřičná. Výborně se míchá do směsí s citrusy, vzácnými dřevinami nebo kořením.
 
Kontraindikace:
Nepoužívat u dětí do osmi let věku, těhotných a kojících žen. Nevhodný pro epileptiky a astmatiky, alergiky na jehličnany, pacienty s renální nedostatečností. Používejte vždy rozředěné v nosném oleji. Nepoužívejte déle než deset dní v kuse. Nepoužívejte ve velkých koncentracích. Neužívejte vnitřně.
 
Děti:
Všeobecně se vůbec nedoporučuje používání éterických olejů do ukončeného třetího měsíce kojence. Do šesti měsíců dítěte lze éterické oleje použít nárazově, po konzultaci se školeným aromaterapeutem, v závislosti na druhu. Po ukončeném šestém měsíci používáme směsi, míchané přímo pro děti tohoto věku. Od jednoho roku dítěte lze používat mírnější éterické oleje, jako jsou např. citrusy ve velmi nízkém ředění, nárazově, s opatrností.
 

Ředění:
Do aromalampy nebo difuzéru nakapejte podle velikosti místnosti 2-3 kapky, ideálně kombinujte do směsí s jinými, jemnějšími esenciálními oleji, například citrusy. Nedifuzujte déle než 30 minut denně.
 
Ředění pro kožní aplikaci je maximálně 7 kapek na 50 ml rostlinného oleje. Při použití např. při respiračním onemocnění nepoužívejte více než 3x denně, maximálně po dobu deseti dnů.
 
100% přírodní éterické oleje Primavera tvoří nejširší kolekci certifikovaných esenciálních olejů získaných šetrným způsobem z biodynamicky vypěstovaných rostlin. Éterické oleje mají pozitivní vliv na naši psychiku, aktivují smysly a posilují tělo. Mají široké uplatnění v domácí aromaterapii, v péči o tělo a pokožku.
 
POZOR: Éterické oleje jsou sice přírodní, ale vysoce koncentrované těkavé a hořlavé látky, proto je potřeba je vždy naředit ve správném poměru. Neředěné oleje nikdy nepoužívejte na pokožku - výjimkou je Levandule a Tea Tree, které lze používat přímo. Chraňte oči!!! Nepatří do rukou dětem.

 
100% Pinus nigra subsp. laricio, původ Korsika
Získáno parní destilací z jehličí
400 Kg čerstvého jehličí bylo zapotřebí k výrobě 1 Kg éterického olejePřihlášení proběhlo v pořádku.

Jste příhlášen jako Host.
Neplatné uživatelské jméno, nebo heslo.