PRIMAVERA Lemongrass bio 10 ml

100% přírodní éterický olej z citrónové trávy (lemongrass) v bio kvalitě. Silná, svěží citrusová a mírně zemitá vůně. Ochlazuje tělo a zlepšuje koncentraci. Z našeho partnerského bio projektu v Nepálu.

295,- Kč

Citroónová tráva z produkce Primavera je unikátní zejména svým původem - pochází z partnerského projektu v Bhútánu, díky kterému vzvétá komunita obyvatel vesnice, kde se tato rostlina pěstuje. Primavera zároveň stála za vznikem malé mýdlárny, kde se za použití tohoto éterického oleje ručně vyrábějí a balí krásná přírodní mýdla. 

Citrónová tráva má antibakteriální a antivirové účinky, takže se dá použít pro čištění vzduchu a pro posílení imunity. Podporuje trávení, rozšiřuje krevní cévy a podporuje tak lepší prokrvení organismu. Jde o osvědčenou ingredienci pro výrobu masážních olejů na podporu zdraví žilního systému.

Citrónová tráva pomáhá i proti bolestem hlavy, zejména v malých koncentracích. V menším množství má zklidňující účinky, ve vyšším naopak dodává energii a podporuje koncentraci. Pomáhá proti stresu, nervozitě a psychické únavě. Působí i proti depresím.

Můžete ji použít i pro výrobu pleťového přípravku. Prospívá zejména suché, podrážděné a citlivé pleti, lze ji používat i v péči o pokožku dětí.

Má silné repelentní účinky.

Profil vůně: citrusová, bylinná, svěží.

O nepálském projektu si můžete přečíst na našem Blogu ZDE.

100% přírodní éterické oleje Primavera tvoří nejširší kolekci certifikovaných esenciálních olejů, získaných šetrným způsobem z biodynamicky vypěstovaných rostlin. Éterické oleje mají pozitivní vliv na naši psychiku, aktivují smysly a posilují tělo. Mají široké uplatnění v domácí Aromaterapii, v péči o tělo a pokožku.


Pár kapek do aromalampy či difuzéru.

Maximálně 15 kapek na 50 ml základového oleje. Čistý éterický olej nepoužívejte neředěný na pokožku.

POZOR: Éterické oleje jsou sice přírodní, ale vysoce koncentrované těkavé a hořlavé látky, proto je potřeba je vždy naředit ve správném poměru. Neředěné oleje nikdy nepoužívejte na pokožku - výjimkou je Levandule a Tea Tree, které lze používat přímo. Chraňte oči!!! Nepatří do rukou dětem. 

AROMATIZACE PRÁDLA: naneste několik kapek lemongrass na látkový kapesník a vložte do pračky spolu s prádlem.


Cymbopogon Flexuosus Oil*, Citral**, Geraniol**, Citronellol**, Limonene**, Linalool**
*bio kvalita
** přirozená součást  éterických olejů
(Nepál, Bhutan/kbA)


Přihlášení proběhlo v pořádku.

Jste příhlášen jako Host.
Neplatné uživatelské jméno, nebo heslo.