PRIMAVERA Rozmarýn Kafr bio

100% přírodní éterické olej rozmarýn kafr v bio kvalitě. Oživující, energizující a posilující pronikavá vůně. Prokrvuje a povzbuzuje oběhový systém. Nedoporučuje se v těhotenství a při vysokém krevním tlaku.

350,- Kč

Rozmarýn je stálezelený keř původem ze Středomoří, kde se tradičně využívá v léčitelství i kuchyni. V závislosti na klimatických podmínkách se mění podíl obsažených látek, takže existuje několik chemotypů této byliny. 

Chemotyp kafr je výrazně silnější než chemotyp cineol, proto doporučujeme nižší kocentrace. Kafr zvyšuje krevní tlak, proto by se mu měly osoby trpící problémy s vyšším tlakem vyhnout. V nízkých dávkách má stimulující úičnky, dodává enegii a pomáhá lepšímu soustředění.

Rozmarýn kafr je vhodný zejména na pohybové ústrojí. Výrazně ulevuje od bolestí od svalů a kloubů, doporučuje se i při revmatických bolestech. Pomáhá proti křečím, působí silně protizánětlivě, uvolňuje svalové napětí. 

Rozmarýn kafr je vhodný i na dýchací cesty, rozpouští hlen a usnadňuje vykašlávání, pomáhá při bronchitidě. 

Pomáhá proti psychické únavě, stresu a dodává pozitivní motivaci.

Míchání: citrusové oleje, tea tree.

100% přírodní éterické oleje Primavera tvoří nejširší kolekci certifikovaných esenciálních olejů, získaných šetrným způsobem z biodynamicky vypěstovaných rostlin. Éterické oleje mají pozitivní vliv na naši psychiku, aktivují smysly a posilují tělo. Mají široké uplatnění v domácí aromaterapii, v péči o tělo a pokožku.


Nepoužívejte v raném těhotenství a při vysokém krevním tlaku. Nevhodný pro děti.

Éterické oleje můžete využít mnoha způsoby. Lze je použít jako přísadu do masážních olejů, koupelí, vonných směsí i do aromalampy. 

Maximálně 15 kapek na 50 ml základového oleje. Čistý éterický olej nepoužívejte neředěný na pokožku.

POZOR: Éterické oleje jsou sice přírodní, ale vysoce koncentrované těkavé a hořlavé látky, proto je potřeba je vždy naředit ve správném poměru. Neředěné oleje nikdy nepoužívejte na pokožku - výjimkou je Levandule a Tea Tree, které lze používat přímo. Chraňte oči!!! Nepatří do rukou dětem. 


Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Oil*, Limonene**, Linalool**
* bio kvalita
** přirozená součást éterických olejů
Původ: Portugalsko, FranciePřihlášení proběhlo v pořádku.

Jste příhlášen jako Host.
Neplatné uživatelské jméno, nebo heslo.