PRIMAVERA Tea tree bio

100% přírodní éterický olej tea tree v bio kvalitě. Silná, čerstvá, léčivá vůně. Působí desinfekčně a dobře hojí drobná poranění. Antivirové a protiplísňové účinky z něj činní výborného pomocníka domácí lékárničky.


200,- Kč

Tea tree je nepochybně jeden z nejoblíbenějších éterických olejů. Ne pro jeho vůní, která je velmi medicinální a výrazná, ale pro jeho účinky na lidské zdraví.

Tea tree nemá s čajem nic společného. Olej se získává z listů stromu kajeputu střídavolistého, který pochází z Austrálie. Díky specifickému obsahu léčivých látek je tea tree jeden z mála éteríckých olejů, které se mohou používat neředěné přímo na pokožku.

Tea tree olej má silně osvěžující a pročišťující účinek. Působí silně antibakteriálně a antivirově, má i antimykotické a analgetické účinky. Jde o nepostradatelného pomocníka domácí lékárničky, kterého můžete použít na malá poranění, štípance, ošetření akné či oparů a aft. 

Tea tree má i repelentní účinky, zejména v kombinaci s citronovou trávou. Pocitově ochlazuje, dodává energii a podporuje koncentraci.

POZOR! Éterický olej tea tree podléhá rychlé oxidaci. Proto po otevření doporučujeme spotřebovat nejpozději do 6 měsíců!

100% přírodní éterické oleje Primavera tvoří nejširší kolekci certifikovaných esenciálních olejů, získaných šetrným způsobem z biodynamicky vypěstovaných rostlin. Éterické oleje mají pozitivní vliv na naši psychiku, aktivují smysly a posilují tělo. Mají široké uplatnění v domácí aromaterapii,v péči o tělo a pokožku.Multifunkční využití:
1) Bodnutí, ranky a oděrky: naneste přímo na postižené místo neředěný, neroztírejte.
2) Rýma a viry: Tea Tree přidejte do aromalampy a nechte odpařovat (Lze kombinovat s citrusy nebo například Levandulí. V případě husté rýmy si vytvořte inhalaci .
3) Vši prevence: přidjte asi 5 kapek do 2 lžic šampónu, smíchejte a použijte běžným způsobem. Kapku Tea tree vetřete do suchých vlasů.

Éterické oleje můžete využít mnoha způsoby. Lze je použít jako přísadu do masážních olejů, koupelí, vonných směsí i do aromalampy. 

POZOR: Éterické oleje jsou sice přírodní, ale vysoce koncentrované těkavé a hořlavé látky, proto je potřeba je vždy naředit ve správném poměru. Neředěné oleje nikdy nepoužívejte na pokožku - výjimkou je Levandule a Tea Tree, které lze používat přímo. Chraňte oči!!! Nepatří do rukou dětem. 


Melaleuca alternifolia leaf oil*, Limonene**
* bio kvalita
** přirozená součást éterických olejů 
Původ: Austrálie
Přihlášení proběhlo v pořádku.

Jste příhlášen jako Host.
Neplatné uživatelské jméno, nebo heslo.