PRIMAVERA Vanilka extrakt bio

100% přírodní vanilkový extakt (Vanilla Planifolia) v alkoholu v bio kvalitě. Hřejivá uklidňující vůně, která má široké uplatnění v domácí aromaterapii.


849,- Kč

Vanilka se nejvíce pěstuje na Madagaskaru nebo francouzském teritoriu, ostrově Reunion. Je druhým nejdražším kořením po šafránu. Éterický olej vanilka se získává se pomocí alkoholové extrakce. Používá hlavně jako vonná složka v parfemářství a kosmetice. Výborně zvláčňuje a vyživuje pleť, snižuje produkci kožního mazu i viditelnost jizev a strií. Je úžasnou součástí hřejivých, pohodových vůní. V aromapsychologii hraje roli nervového sedativa a tonika, napomáhá řešit emoční bloky, depresivní stavy, může se použít při šoku. Přispívá ke klidnému a hlubokému spánku.
 
Éterický olej vanilka zlepšuje činnost endokrinního systému, čímž napomáhá vylučování estrogenu a testosteronu. Využívá se při erektivních dysfunkcích a neplodnosti. Lze ji efektivně aplikovat pro podporu klidné periody. Snižuje emoční citlivost a bolest prsou. Je vhodná při hypertenzi.

Míchání do směsí: Vůně esence je velmi bohatá, teplá, s těžším podtónem, hluboká, sladká, ovocná s karamelovou nótou. Éterický olej vanilka se dobře mísí s citrusy, pryskyřicemi, se skořicí, karafiátem, kakaem, kávou, jasmínem, lavandinem, levandulemi, neroli, petitgrainem, citrusy obecně, pačulí, santalem, tuberózou, vetiverem a ylang-ylangem.
 
Kontraidnikace: Mohou ji používat těhotné ženy od ukončeného třetího měsíce gravidity za předpokladu nízkého ředění a ne v dlouhodobém horizontu. Nepoužívat při kojení. Lze použít u dětí od šesti let, ve výjimečných případech od tří let. Vanilka může navíc způsobit bolesti hlavy, je třeba se vyvarovat vysokým dávkám. Nepoužívá se do aromalamp a difuzérů, ale je do parfémů a masážních. Může způsobit alergickou reakci.
 
Děti: Všeobecně se vůbec nedoporučuje používání éterických olejů do ukončeného třetího měsíce kojence. Do šesti měsíců dítěte lze éterické oleje použít nárazově, po konzultaci se školeným aromaterapeutem, v závislosti na druhu. Po ukončeném šestém měsíci používáme směsi, míchané přímo pro děti tohoto věku. Od jednoho roku dítěte lze používat mírnější éterické oleje, jako jsou např. citrusy ve velmi nízkém ředění, nárazově, s opatrností.
 
Ředění: Do masážního oleje o objemu 50 ml nakapejte nejvíce 15 kapek. Do parfému mícháme podle zvolené kompozice, zkuste kápnout nejdříve jedu až dvě kapky a doplnit směsí dalších vybraných éterických olejů. Do 50 ml jojobového oleje nakapejte maximálně 25 kapek směsi EO.

100% přírodní éterické oleje Primavera tvoří nejširší kolekci certifikovaných esenciálních olejů získaných šetrným způsobem z biodynamicky vypěstovaných rostlin. Éterické oleje mají pozitivní vliv na naši psychiku, aktivují smysly a posilují tělo. Mají široké uplatnění v domácí aromaterapii, v péči o tělo a pokožku.


Éterické oleje můžete využít mnoha způsoby. Lze je použít jako přísadu do masážních olejů, koupelí, vonných směsí i do aromalampy. Konkrétní typy nalznete v kategorii FAQ > Aromaterapie > Ěterické oleje.

POZOR: Éterické oleje jsou sice přírodní, ale vysoce koncentrované těkavé a hořlavé látky, proto je potřeba je vždy naředit ve správném poměru. Neředěné oleje nikdy nepoužívejte na pokožku - výjimkou je Levandule a Tea Tree, které lze používat přímo. Chraňte oči!!! Nepatří do rukou dětem.


Alcohol, Vanilla Planifolia Fruit Extract bio
 
(Madagaskar, Komory/ kbA)Přihlášení proběhlo v pořádku.

Jste příhlášen jako Host.
Neplatné uživatelské jméno, nebo heslo.