ZÁHIR Černuchový olej s kapátkem 100ml

Černuchový olej, neboli olej z černého kmínu je vhodný k masážím i péči o pokožku. Zejména ulevuje ekzematické a jinak problematické plerti. Pomáhá hojit drobná poranění pokožky. V praktickém balení s kapátkem.
Expirace 8/2018

499,- Kč
100,- Kč
 
Obsahuje velké množství nenasycených mastných kyselin, v lidovém léčitelství se používal k mazání i vnitřně zejména u střevních, dýchacích a kožních potíží. Čínská i arabská medicína uznávala jeho léčivé a desinfekční účinky i schopnost sjednocovat barevně drobné kožní nedokonalosti.

Černuchá setá (Nigella sativa), známá jako černý kmín, je po celá tisíciletí vysoce ceněnou bylinou pro své léčebné účinky. Olej z aromatických semen údajně ke krášlení používala už krásná Kleopatra nebo staroegyptská královna Nefertiti. Nejen v arabském světě je černý kmín dodnes v tradičním léčitelství považován za všelék.
 
Olej s nemírně vysokým obsahem vitamínů, minerálů a nenasycených mastných kyselin je ideální především k péči o suchou, citlivou a podrážděnou pokožku. Díky svým léčivým vlastnostem kůži výrazně zklidňuje, minimalizuje svědění, a urychluje hojení drobných ran. Má antibakteriální a desinfekční účinky, pomáhá při léčbě akné, ekzémů, lupénky a mykóz. V kuchyni se používá za studena, především jako doplněk do salátů, kterým dodává kořeněnou chuť. Vysoký obsah kyseliny listové, vitamínů z řady B, a množství stopových prvků (například železo, zinek, hořčík, vápník) prospívá lidskému organizmu. Posiluje imunitní systém, vypuzuje parazity.
 
 
Lehce vmasírujte do navlhčené pokožky tváře i celého těla (ideálně květovou vodou) a nechte působit.

 
černuchový olej (nigella sativa oil)Přihlášení proběhlo v pořádku.

Jste příhlášen jako Host.
Neplatné uživatelské jméno, nebo heslo.